Vojaci Slovenskej republiky si v týchto dňoch preverujú reakcie na rôzne druhy ohrozenia v rámci cvičenia Slovak Shield 2016 (Slovenský štít 2016). Na najväčšom tohtoročnom medzinárodnom cvičení na území Slovenska sa zúčastňuje 1400 príslušníkov ozbrojených síl SR a 480 zahraničných vojakov z krajín Vyšehradskej štvorky, Nemecka a Spojených štátov amerických. Cvičenie je jedným z najprestížnejších zo série výcvikových aktivít, ktoré sa konali počas tohto roku na našom územi.

maxresdefault

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„V jednotlivých fázach série cvičení Slovak Shield si vojaci komplexne preverili reakcie na rôzne druhy ohrození a to od nevojenských až po potrebu nasadenie mnohonárodného zoskupenia na obranu územnej celistvosti jedného zo spojencov,“ povedal Peter Gajdoš minister obrany SR.

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim: „Slovak Shield preveruje príslušníkov Ozbrojených síl SR po strategickej, operačnej aj taktickej stránke, a to na všetkých úrovniach. Nejde však len o ich pripravenosť v súvislosti s obranou štátu, ale tiež v krízových situáciach, ktoré sa vyžadujú spoluprácu s ministerstvom vnútra a ďalšími mimorezortnými zložkami v rámci krízového riadenia SR,“ vysvetlil.

maxresdefault-1

Cvičenie sa okrem Centra výcviku Lešť koná v Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, v Trenčíne a v Bratislave. Začalo 29. septembra a potrvá do 14. októbra.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here