Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Disneyland alebo zámky na Loire? Tak nejako sa zrejme pýta návštevník satelitného mestečka v severozápadnom Turecku. Veľkolepý developerský projekt zatiaľ vyvoláva rozpaky, zhruba 400 dostavaných domčekov zatiaľ márne hľadá svojich majiteľov.

Dizajn zmenšených kópií romantických zámkov si podľa architekta projektu Náci Yoruka vyžiadali samotní zákazníci pochádzajúci spravidla zo Saudskej Arábie, Kataru alebo Spojených arabských emirátov.

V prvej vlne se predalo asi sto zámkov, postupne ale musela spoločnosť Sarot Group výstavbu ukončiť. Z plánových 700 domov ich dokončila 587. Tie sa predávali od 335.000 do 480 000 eur.

Pôvodný plán bol pritom veľmi ambiciózny, uprostred satelitu malo stať veľké spoločenské centrum s obchodmi, kinom, reštauráciami, konferenčnými sálami alebo škôlkou. Investor počítal aj s výstavbou relaxačnej zóny s telocvičňou, tureckými kúpeľmi, aquaparkom, basketbalovým a futbalovým ihriskom alebo tenisovými kurtami.

„Aby sme splatili dlhy, potrebujeme predať ešte 100 víl. Som presvedčený, že sa nám to podarí a na dokončenie projektu sa vrátime ešte v priebehu tohto roka, „ priblížil riaditeľ spoločnosti Mehmet Emin Yerdelen.

youtube

Komentáre