V New Yorku sa dražil 709karátový diamant, ktorý nesie meno Peace Diamond (diamant mieru). Má vajcovitý tvar a je žltozlatej farby. Jeho rozmery sú 6,5 x 2,5 centimetra. Je to 14. najväčší diamant na svete a tretí najväčší, ktorý bol kedy objavený v Siera Leone. Peniaze z jeho predaja by sa podla prezidenta západoafrickej krajiny mali vrátiť vláde a obyvateľom. 

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Diamant je v surovom stave, neopracovaný. Jeho cena môže ešte kľudne stúpnuť aj na trojnásobok súčasnej ceny. Záleží to toižto na tom, ako ho nechá jeho nový majiteľ vybrúsiť. Podľa experta na drahé kamene, Martina Cinoltera to nebude až také jednoduché, pretože kameň má hneď niekoľko vad.

zdroj: profimedia

Drahokam bol objavený tento rok pastorom Emmanuelom Momohom v oblasti Kono na východe Siera Leone. Poctivý duchovný vodca tento drahokam odovzdal vláde, aby ho predala a získala tak peniaze na svoj chod. Podarilo sa ho predať až na druhý krát, pretože pri prvej dražbe bola odmietnutá ponuka na $7,8 milióna. Paradoxne, druhá prijatá ponuka bola už nižšie, ale drahokam sa predal.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here