Železničná trať v Byron Bay má svoju bohatú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia. V tom čase táto trať spojovala mestečká Byron Bay a Casino, ktoré ležia medzi Sydney a Brisbane. S odstupom času a rozvojom automobilového priemyslu prestala byť táto trať rentabilná a v roku 2014 ju preto uzavreli.

zroj: Byron Bay Railroad Company

Jej trojkilometrový znovu spojazdnili. Spája mestečká Byron Bay s obľúbeným plážovým letoviskom Byron Bay Resort. Pôvodný zámer bol, aby železnica na tejto trati premávala za pomoci kombinácie dieselového agregátu doplňovaného solárnym pohonom. S tým ako sa solárna technológia neustále posúvala vpred, plány sa zmenili a tento vlak je vo finále poháňaný výlučne na solárnu energiu. Dieselový agregát je vo vlaku aj tak umiestnený ale to len z dôvodu prípadnej poruchy solárneho agregátu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Solárna energia je skladovaná v akumulátoroch s kapacitou 77kWh, ktoré sú umiestnené priamo v jazdnej súprave. V prípade potreby sa dá jazdná súprava expresne dobíjať aj zo solárnych panelov umiestnených na streche vlakovej stanice. Na jedno plné nabitie dokáže súprava prejsť 12 až 15 okruhov. Okrem solárnej energie, dokáže vlak aj rekuperovať brzdnú energiu.

zdroj: Byron Bay Railroad Company

 

 

Komentáre