Mysleli by sme si, že v 21.storočí bude sexuálna orientácia každého z nás akceptovaná bez ohľadu na to, ako sme orientovaní. Ak sme si to však mysleli, mýlili sme sa. Dôkazom toho je čerstvé prehlásenie krajiny Brunej, ktorá práve urobila nečakaný krok, za ktorý si vyslúžila množstvo kritiky. Brunejský sultán Hassanal Bolkiah totiž minulú stredu vydal zákon, podľa ktorého je homosexualita trestná a mala by byť trestaná smrťou, konkrétne ukameňovaním. To isté platí aj pre neveru. Brunej sa tak stal v poradí siedmou krajinou sveta, kde nie je možné slobodne vyjadriť svoju sexuálnu orientáciu. Ďalší krutý islamský zákon tamojšieho sultána hovorí o amputácii nohy alebo ruky za krádež.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Za zmienku stojí skutočnosť, že homosexualita nie je výstrelkom dnešnej doby alebo psychickou chorobou, ako mnohí hrdo tvrdia. Náklonnosť k osobe rovnakého pohlavia pociťovali muži i ženy už v antickom Grécku, takže táto téma nie je pre spoločnosť ničím novým. Rozdiel je len v tom, že homosexualita v posledných rokoch prestáva byť tabu a ľudia svoju lásku neskrývajú. Každý z nás má právo milovať a byť milovaný a to je niečo, čo nám nikto nemôže zakázať, zobrať ani nám v tom brániť.

Zdroj: pixabay.com

Zavedenie nových islamských zákonov v Bruneji okamžite obletelo svet a znepokojilo nielen homosexuálov. Islamské právo šaría má ale v tejto krajine veľa zástancov, pretože až 70% obyvateľov tvoria moslimovia. Okrem homosexuálov svoju kritiku verejne vyjadrila aj Organizácia Spojených Národov, ktorá tresty vyplývajúce zo zákonov sultána označila za kruté a neľudské, pridali sa aj známe osobnosti ako napríklad Elton John a Geogre Clooney. Francúzska republika oficiálne vyzvala brunejského sultána, aby od týchto zákonov a najmä prísnych trestov čo najrýchlejšie ustúpil a svoju kritiku vyjadrilo aj Nemecko a ďalšie krajiny Európskej Únie.

Komentáre