Okolo mladého rappera Tekashi 6ix9ine to v posledných mesiacoch dosť výrazne vrie. Tak, ako sa jeho život v poslednom období radikálne zmenil a Tekashi sa preslávil po celom svete veľmi rýchlo, tak zároveň sa na druhej strane zasa vrátil do problémov a ocitol sa v base.

Za mreže sa dostal kvôli početným obvineniam, medzi ktorými je napríklad členstvo v nebezpečnom gangu, držba strelných zbraní, prechovávanie drog, vydieranie a rôzne podobné aktivity gangu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Getty

Prvotné informácie po jeho zadržaní hovorili aj o možnom odňatí slobody na doživotie. V čase prvých obvinení, si ešte mnoho ľudí myslelo, že Tekashi je odsúdený neprávom a celý tento incident sa čoskoro vysvetlí. Opak sa však stal pravdou.

Mnohý však boli aj názoru, že práve väzenie mu zachránilo život. V tom období umelec spoločne so svojim právnikom tvrdili, že Tekashi nemá v žiadnom prípade v pláne sa priznať a uzavrieť dohodu o vine a treste.

S umelcom to však nevyzeralo tak ružovo a podrobný súdny proces sa ťahal dlhé mesiace. Kvôli konfliktu záujmov bol Tekashi dokonca nútený aj zmeniť svojho obhajcu, keďže ten v minulosti zastupoval aj strany, ktoré sú s Tekashim v súdnom spore.

Úplný zvrat je v jeho prípade nastav však až pred nedávnom, keď sa umelec rozhodol 23. januára vypovedať. Doslovne povedané, rozhodol sa priznať a dokonca k všetkým 9 bodom obžaloby.

zdroj: Getty

Umelec sa najskôr otvorene priznal k členstvu v gangu Nine Tray, ktorý je označovaný, ako jeden z najhorších na svete. Tekashi sa ďalej aj priznal, že kvôli zvýšeniu svojej reputácie a svojmu postaveniu v gangu napomáhal pri likvidácii členov iných gangov. Tekashi sa ďalej priznal k predávaniu drog a to konkrétne k predaju zhruba kilogramového balenia heroínu, no na svojom konte má obvinenia aj z predaja iných drog.

Po vypočutí jeho priznania mu hrozí trest odňatia slobody až na 47 rokov. Pravdou však je, že v danej situácii mu už bolo jasné, že sa na všetky tieto skutočnosti skôr či neskôr príde a spolupráca s políciou a vyšetrovateľmi môže jeho trest výrazne zmenšiť. Umelec teda uzavrel dohodu o vine a treste a dátum jeho súdneho pojednávania bol naplánovaný na 24. januára 2020.

Komentáre