Plasty sa stali obrovským strašiakom dnešnej doby pre celý svet. Počas modernej doby sa stali jedným z najpoužívanejších materiálov na celom svete. Plasty nájdeme tak povediac už všade – základné lacné obaly, plastové fľaše alebo aj ďalšie podobné jednorázové produkty.

Plastové výrobky majú silne nepriaznivý dopad na našu planétu a na celé životné prostredie. Bohužiaľ, kvôli našej činnosti ich nájdeme už aj tam, kde by vôbec nemali byť. Ničia prírodu a komplikujú životy mnohým živočíchom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdro: Loopstore

Strašiakom, ktorý produkuje najviac plastového odpadu je potravinársky a kozmetický priemysel. Od týchto spoločností sa teda očakáva, že práve oni budú tými, kto sa začne správať zodpovednejšie a svoje neekologické konanie si čím skôr uvedomia.

Tu však prichádza na scénu spoločnosť TerraCycle, ktorá je známa svojími špičkovými riešeniami na scéne ťažko-recyklovateľných materiálov. Spoločnosť vyprodukovala svoje najnovšie dieťa, ktorým je Loopstore. Vďaka tejto platforme si môžu zákazníci objednať čokoľvek čo potrebujú z pohodlia domova a platforma im doručí produkty v obaloch, ktoré nie sú určené len na jednorazové použitie.

zdroj: Loopstore

Keď zákazník svoje jednorazové produkty spotrebuje, prepravná služba príde tašky a obaly znova vyzdvihnúť a znovu ich použije. Takéto konanie sa zapáčilo aj iným spoločnostiam, ako napríklad Dove, Unilever a podobne. Práve ich produkty by teda po novom mali získať jedinečné recyklovateľné obaly, ktoré budú navrhnuté originálne pre tieto produkty a zákazník ich bude môcť znova použiť alebo iným spôsobom recyklovať.

Komentáre