Mníchovská automobilka práve predstavila svetu v poradí už siedmu generáciu svojho veľmi úspešného modelu BMW radu 3. Už na prvý pohľad je jasné, že nová generácia „trojky“ bude benefitovať zo svojho agresívneho športového dizajnu, ktorým si získa nejedného zákazníka. Začiatok predaja je naplánovaný na marec 2019.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pri novej „trojke“ sa celkom určite nedá zaprieť dizajnérska stopa nových BMW modelov. Hneď na prvý pohľad je jasné, že aj toto auto patrí do rodiny BMW. Prednej časti dominujú masívne ľadvinky, ktoré sú z vonkajšej strany dopĺňané revolučne dizajnovanými svetlometmi, ktorých jemný stredový zárez odlišuje auto od ostatných. Vozidlo je už v sérii vybavené LED svetlometmi, ktoré môžu byť za príplatok vybavené aj adaptabilnou funkciou. Novinkou pri danej kategórii vozidla sú aj BMW Laserights, ktoré majú dosvit viacej ako pól kilometra.

Nová „trojka“ nám rozmerovo narástla. Na dĺžku o 85 milimetrov, na šírku o 16 milimetrov a na výšku o nepatrný 1 milimeter. Pri pohľade na zadnú časť vám okamžite udrú do očí úplne nové zadné svietidlá s 3D efektom. Tie sú nadizajnované do tvaru písmena „L“.

Technickou zaujímavosťou tohto auta je celkom určite aj presné rozloženie hmotnosti, ktoré sa podarilo rovnomerne rozdeliť medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 50:50. Vozidlo bolo taktiež prepracované aj po jazdnej stránke, keďže automobilka deklaruje použitie úplne novej technológie pre absorbciu nárazov z vozovky. Zaujímavosťou zo širokej škály príplatkovej výbavy je aj zadný M športový diferenciál, ktorý sa dokáže elektronicky úplne uzavrieť. Horúcou novinkou je aj použitie automatických krytov nábojov kolies, vďaka ktorým ostane BMW logo vždy otočené v správnej pozícii.

Značnou modernizáciou prešiel aj interiér auta. Novinkou je možnosť konfigurácie BMW Live Cockpit Professional (12,3“), vďaka ktorému si dokážete premietať všetky podstatné informácie priamo pred vami. Komu by ani to nestačilo, tak nový head-up displej vám dokáže vyzobraziť aj to nepodstatné. Jeho veľkosť narástla až o neuveriteľných 70%. V rámci príplatkovej výbavy si budete môcť vašu novú „trojku“ obohatiť o nespočet bezpečnostných asistetnčných jazdných systémov, ale aj napríklad o BMW Digital Key, vďaka ktorému budete môcť auto otvoriť aj cez telefón.

Vizidlo sa začne predávať v týchto 6-tich motorizačných variantách: 

Po interiérovej stránke si môžme všimnúť úplne nový multifunkčný volant, nový dizajn stredovej konzoly a nový volič automatickej prevodovky. Jej dizajn je prevzatý z novej generácie BMW X5. Stredovej časti auta ďalej dominuje 10,25“ centrálny displej systému iDrive, ktorý môžeme za príplatok ovládať aj gestami.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here