Mýty, že problémy s potenciou majú len starší muži, sú už dávno vyvrátené. Dnes sa urológovia vo svojej každodennej lekárskej praxi čoraz častejšie stretávajú s potrebou identifikovať príčiny a nájsť spôsoby, ako obnoviť potenciu u čoraz mladších ročníkov.

Moderné technológie a metódy liečby erektilnej dysfunkcie však (impotencie) pri včasnej diagnostike dokážu výrazne zlepšiť kvalitu vášho sexuálneho života.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Najčastejšie príčiny problémov s erekciou

Erektilná dysfunkcia je opakujúci sa stav charakterizovaný zhoršenou kvalitou erekcie, neschopnosťou ju udržať alebo dosiahnuť v rozsahu potrebnom na plnohodnotný pohlavný styk.

Pojem „erektilná dysfunkcia“ sa objavil v roku 1992, keď americký Národný inštitút zdravia navrhol používať ho ako širší pojem impotencia. Tou dnes trpí obrovské množstvo mladých mužov. A dôvodom nie je obriezka, ako by si mnohí mysleli, ale nezdravý životný štýl, nedostatok pohybu a veľký vplyv stresu na naše telo.

Podľa WHO na základe početných svetových štúdií sa každý desiaty muž vo veku 21-29 rokov sťažuje na erektilnú dysfunkciu, každý piaty muž vo veku 30-35 rokov a takmer každý druhý muž vo veku 40-70 rokov. Toto je rozsah dnešného problému a odborníci predpovedajú, že tieto čísla sa môžu v nasledujúcich 25 rokoch zdvojnásobiť. Ako sa tomu vyhnúť a zabudnúť na dlhodobé problémy s erekciou?

Metódy úspešnej liečby

Moderné poznatky v oblasti urológie-andrológie a sexuológie, ako aj schopnosť individuálneho výberu kombinácie farmakologických prostriedkov, terapeutických a chirurgických techník nám dnes umožňujú riešiť mnohé problémy spojené s erektilnou dysfunkciou. Pri výbere účinnej liečebnej stratégie však veľa závisí od príčin a stupňa prejavu poruchy, od veku a sprievodných ochorení. Veľmi veľa dokáže často urobiť aj dobrý zdravotný matrac a kvalitný spánok.

V arzenáli urológov sú zas certifikované moderné lieky, ktoré pomáhajú stimulovať obnovu erektilnej funkcie alebo dokonca úplne farmakologicky nahrádzajú celoživotné väzby v mechanizme adekvátnej erekcie.

Vďaka aktívnej reklame dnes každý pozná mená najznámejších liekov na obnovenie potencie. Ale  lekári vyzývajú ľudí, aby sa zdržali samoliečby, ktorá môže viesť aj k negatívnym vedľajším účinkom. Len odborné poradenstvo a optimálna diagnostika zaručia, že predpísané lieky budú účinné a nepoškodia vaše zdravie.

Samozrejme, je dôležité kombinovať to s pravidelnou fyzickou aktivitou a správnou životosprávou, čo sú veci, na ktorých záleží pri každom jednom probléme. Tak na to myslite a aj tohto nepríjemného stavu sa určite pri správnej liečbe zbavíte.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here