Spoločnosť Apple si pri výbere svojich dodávateľov dosť potrpí na dodržiavaní prísnych noriem a dosť striktne kontroluje ich dodržiavanie. Občas sa však aj v ich reťazci nájde dodávateľ, ktorý kvôli svoju osobnému blahobytu tieto normy poruší. Apple však niečo takéto neodpúšťa a s dodávateľom ihneď rozviaže spoluprácu.

Po udalostiach z minulého roku musela už kalifornská spoločnosť zrušiť odoberanie od 5 svojich dodávateľov, pretože sa podarilo zistiť, že tieto spoločnosti porušujú základné ľudské práva svojich zamestnancov. Tieto skutočnosti sa podarilo zistiť pri bežnom audite dodávateľov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: youtube.com

Spoločnosť Apple má vo svojom reťazci ešte ďalších 253 dodávateľov, ktorí touto kontrolou prešli bez problémov. Spomínaných 5 spoločností bolo obvinených z vážneho porušovanie základných ľudských práv svojich zamestnancov, ako aj z finančného obohatenia na úrok ozbrojeného konfliktu. Spoločnosti pre Apple hlavne ťažili nerastné suroviny v rozvojových krajinách.

zdroj: appliste.ct

Apple sa naďalej aj určitým spôsobom ako keby zaviazal prekročiť minimálne požiadavky medzinárodne uznávaných štandardov a to najmä kvôli ochrane ľudí vo svojom reťazci dodávateľov. V súčasnosti je ich hlavným cieľom zlepšiť ťažiarske a životné podmienky na území Demokratickej republiky Kongo. Spoločnosť sa koncentruje na prísny kódex chovania dodávateľov a ich štandard zodpovednosti.

Komentáre