Oficiálne správy z parku hovoria o ohavnom čine, kedy pytliaci toto nádherne zviera údajne len postrelili, a nechali ho v hrozných bolestiach. Horolezcom sa naskytol strašný pohľad, keď našli zranenú alpha samicu tohto nádherného bieleho vlka na severnej strane parku v štáte Wyoming, uvádza New York Times

Summer view of the Lamar River as it flows through the Lamar Valley in the northeastern section Yellowstone National Park Wyoming, The Lamar River and valley is located in the northeastern part of Yellowstone National Park, and U.S. Highway 212 parallels the river for many miles. (Photo by: Education Images/UIG via Getty Images)

Okmažite po náleze privolali úbohému zvieraťu pomoc, no ani privolaný veterinár mu už nedokázal pomôcť a tak žiaľ jediné čo mohol urobiť bolo ukončiť jeho trápenie smrteľnou injekciou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Tieto zvieratá sú po celom svete veľmi cenené a svojou prítomnosťou v Yellowstonskom národnom parku zlepšujú chod celého ekosystému.

Úrady vypísali odmenu $10 000 za užitočné informácie, ktoré by viedli k páchateľovi tohto ohavného činu.

Yellowstone National Park

Táto 12-ročná samica bieleho vlka bola jedným z troch voľne žijúcich exemplárov, ktorý v priebehu posledných rokov priviedol na svet až 20 šteniatok.

Úrady a verejnosť okamžite začali pátrať po pácháteľovi tohto činu aby sa podobný incident už neopakoval.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here