Revolúcia v zdravotníctve alebo cesta späť v čase? Lekári na Shetlandských ostrovoch začínajú svojich pacientov liečiť naozaj jednoducho. Ak ich trápia chronické choroby alebo sa u nich začínajú prejavovať náznaky psychických chorôb a preťaženia, namiesto receptu im lekár dá do ruky letáčik o tom, čo dokáže pobyt v prírode urobiť s našim telom a mysľou. Tieto problémy má vraj efektívne liečit prechádzka v prírode či pozorovanie vtákov na oblohe alebo na jazere. Takéto „prírodné recepty“ však vedia poslúžiť aj pri liečbe srdcových a mentálnych chorôb, diabetu, odbúraní stresu a odľahčení psychiky.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Väčšina pacientov v liečbe pokračuje naďalej dobrovoľne. Zbieranie mušlí z brehov pláží, hry v snehu, hľadanie lišajníka, sadenie kvetov alebo kŕmenie kačiek sú iba zlomkom z aktivít, ktoré sa dajú v prírode robiť aj keď nepatríte medzi aktívnych športovcov.

Aby v tom pacienti mali jasno – škótski lekári túto prírodnu liečbu ponúkajú iba ako doplnkovú liečbu, pretože každému je jasné, že srdcovo-cievne choroby alebo diabetes sa pozeraním na stromy a kačky nevyliečia, avšak môže to človeku výrazne zlepšiť zdravotný stav a pomôcť mu tak fyzicky alebo psychicky.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here