Sklenené kuchynské panely už niekoľko sezón lámu rekordy. Nie je na tom nič prekvapujúce – sú praktické, odolné a veľmi efektívne. Hodia sa do každého moderného zariadenia, dodávajú ľahkosť a zdôrazňujú jedinečný charakter. Čo sú kuchynské panely a ako ich namontovať? Aké sú výhody a nevýhody sklenených panelov? Odpovede na tieto otázky nájdete nižšie. Čo sú sklenené panely a kde sa montujú?

Sklenené kuchynské panely sú modernou alternatívou keramických obkladov a nástenných panelov. Zvyčajne majú hrúbku 4 až 10 mm. Dokonale chránia stenu pred nečistotami a vlhkosťou. Opticky zväčšujú priestor a dodávajú celému usporiadaniu jedinečný pôvab a charakter. Sú montované na miestach, ktoré sú obzvlášť vystavené nečistotám – vedľa indukčnej varnej dosky, drezu alebo pracovnej dosky, medzi spodnými a hornými skrinkami.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Sklenené panely – montáž

Existuje niekoľko spôsobov montáže sklenených panelov. Najjednoduchší spôsob spočíva v ich prilepení na stenu špeciálnym lepidlom na sklo a zrkadlá, ktoré neobsahuje rozpúšťadlo. Môžu byť tiež namontované na špeciálnych koľajniciach alebo priskrutkované k stene. Na montáž sklenených tabúľ môžeme tiež použiť kovové podložky s gumičkami (tzv. dištančné podložky). Tým sa sklo oddiali od steny a môžete zaň vložiť dekoratívnu fototapetu alebo LED osvetlenie.

Sklenené panely v kuchyni – výhody a nevýhody

Montáž kuchynských panelov nad kuchynskou doskou je veľmi praktickým a funkčným riešením. Sklenené panely majú dlhú životnosť a sú odolné proti poškodeniu, poškriabaniu a vysokej teplote. Panely sa veľmi ľahko čistia, nemajú škáry, spoje a zákutia, do ktorých môžu preniknúť nečistoty. Ich povrch je jednotný a hladký – stačí ho umyť vlhkou handričkou, jemným čistiacim prostriedkom alebo čističom skiel. Kuchynské panely sú k dispozícii v rôznych vzoroch a farbách, a to od čírych alebo jednofarebných tabúľ, až po viacfarebné rastlinné motívy a abstraktné čmáranice. Môžete si tiež zvoliť motív, grafiku alebo nápis, ktorý bude na skle vytlačený.

Sklenené panely – nevýhody

Kuchynské panely – https://wallmuralia.sk/sklenene-panely – majú nepochybne mnoho výhod: sú odolné a vyzerajú krásne, ale majú tiež svoje nevýhody. Sklenené panely sa rýchlo zašpinia a je ťažké ich udržiavať v čistote. Všetky škvrny od vody, tuku, kvapky vody, prach a odtlačky prstov sú proti svetlu viditeľné, najmä však na tmavých farbách. Sklenené panely sú bohužiaľ pomerne strohým prvkom výzdoby, ktorý sa nehodí do každého interiéru. Sklo je najvhodnejšie pre moderné, minimalistické a priemyselné zariadenia. Nehodí sa do interiérov v rustikálnom, provensálskom alebo vintage štýle.

Zhrnutie

Sklenené panely vyzerajú skvele v každej modernej kuchyni. Dodávajú interiéru ľahkosť a vytvárajú jedinečnú atmosféru. Majú dlhú životnosť, ľahko sa čistia a sú odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám. Kuchynské panely sú k dispozícii v mnohých zaujímavých farbách a motívoch, takže si každý iste nájde dokonalý vzor pre svoj interiér.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here