Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Zo Simpsonovcov sa stala za 30 rokov jedna z najsledovanejších animovaných rodín, ktorú pozná asi každý. Málokto však vie, aký je ich pôvod a za akých okolností vznikli. 

Ich autorom je Matt Groening, ktorý keď prišiel do štúdia za James L. Brooksom v rukách nedržal námet na Simpsonovcov ale na animovaný seriál napísaný podľa jeho komiksových sripov Life in Hell. Ten bol však takmer okamžite zmietnutý zo stola a vyzeralo to tak, že Matt premrhal svoju životnú šancu. Ten sa však nevzdal a na kolene vymyslel základný koncept Simpsonovcov za 15 minút. 

plus.joj.sk

Inšpiráciu čerpal v členoch svojej rodiny. Homer nesie meno podľa otca Homera Philipa Groeninga, Marge a prekvapivo aj náčelník polície má spojenie s jeho mamou, Margaret Ruth Groeningovou, rodenou Wiggumovou.

Maggie a Lisa dostali mená podľa mladších sestier a tá staršia zase prepožičala krstné meno Patty Bouvierovej. Starý otec sa volá rovnako ako dedo Simpson, teda Abe. Bart sa mal pôvodne volať Matt, no nakoniec sa rozhodol na základe anagramu anglického slova brat, čo znamená fagan.

freeserial.to

Simpsonovci sa na obrazovkách prvýkrát objavili v roku 1987 ako dvojminútová skeč, po ktorej neskôr nasledovalo 48 ďalších. Prvá epizóda zaznamenala obrovský úspech. Hlavná otázka však bola, prečo sú Simpsonovci žltí? Odpoveď je jednoduchá. Tvorcovia seriálu chceli, aby ste si ľudia pri prepínaní programu Simpsonovcov zaručene všimli. 

Komentáre