Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Azhar Saleem sa spolu so svojou ženou Syedou Kholou Adnanovou zosobášili minulý rok v Dubaji. Mesiac nato Syeda otehotnela. Medzitým žila dvojica vo Veľkej Británii, kde Azhar už dlhší čas pracoval.

gofundme.com

V marci tohto roku sa Syeda vrátila späť do Dubaja aby vybavila víza, pretože chcela svoje dieťa priviesť na svet v Anglicku a zároveň tam aj spoločne žiť so svojím partnerom. Podľa mladíka jej ale bola žiadosť o víza zamietnutá, pretože na formulári uviedli nesprávne informácie, založené na zlej rade od právneho zástupcu.

Manželia sa proti rozhodnutiu odvolali a dúfali, že do októbra, kedy sa malo narodiť ich dieťa, víza konečne získajú. Syeda preto naďalej žila v Dubaji. 14. júla však musela nečakane podstúpiť cisársky rez v Royal Hospital Khalifa City v Dubaji. Dcérka Amal sa narodila v šiestom mesiaci tehotenstva a nevážila ani pol kila. „Bola tým najmenším a najkrajším dieťatkom,“ hovorí Syeda.

gofundme.com

Avšak rodina nemala zdravotné poistenie, na základe čoho ich nemocnica nechce pustiť domov pokým nezaplatia poplatok vo výške až 112 000 eur. Ten sa môže kvôli starostlivosti o matku v nemocnici vyšplhať až na takmer 226 000 eur. Pár tvrdí, že nemocnica im nedovolí splácať pokutu viac ako rok, čo znamená, že nemocnici musia platiť 18 000 eur mesačne.

Azhar momentálne nemôže byť v Dubaji so svojou manželkou a dcérkou kvôli pracovným povinnostiam, ktoré má vo Veľkej Británii. „Potrebujeme dostať naše dieťa domov, ceníme si každú pomoc,“ vyhlásil. Nemocnica v Dubaji odmieta prepustiť Syedu s dcérkou dovtedy, kým nezaplatia pokutu. Dúfajú preto, že sa im podarí aj vďaka verejnej zbierke požadovanú čiastku dať dokopy.

Komentáre