Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Istý doktor Thomas Hicks pôsobil v 50-tych a 60-tych rokoch ako lekár meste McCaysville v štáte Georgia, ale jeho služby vyhľadávali aj ženy z niekoľko míľ vzdialených lokalít. Doktora vyhľadávali najmä preto, lebo im ponúkal vykonanie potratu, čo bolo v tom čase nelegálne, za 100 dolárov. V roku 1964 sa potom, čo bol obvinený z vykonania nezákonného potratu, vzdal lekárskej licencie.

globeintel.com

Potraty však neboli ani zdaľeka jedinýkm zločinom, ktorý vykonával. Thomas Hicks nelegálne umiestňoval novorodeniatka do adoptívnych rodín. O tomto čine za jeho života nikto nevedel. Prvý šokujúci príbeh sa v médiách objevil až 25 rokov po jeho srti. Zomrel v roku 1972 vo veku 83 rokov. 

Svoje nelegálne podnikanie zo začiatku inzeraoval na telefónnych búdkach, zastávkach či mostoch. Niektoré ženy dokonca presvedčil, aby si potreat rozmysleli s tým, že on sa o dieťa postará. Niektorým pacientkám doktor klamal, že ich deti zomreli pri pôrode. Takéto deti následne predával bezdetným párom za cenu 800 až 1 000 dolárov. Adoptívnym rodinám vystavil falošný rodný list a vymazal všetky záznamy o ženách, ktoré deti porodili.

youtube.sk

Tento prípad Thomasa Hicksa si za námet zobrali tvorcovia špeciálneho trojdielneho dokumentu s názvom Ukradnutí po pôrode.  Zobrazuje a odhaľuje Thomasove tajomstvo. Vyše 200 nelegálne predaných či darovaných novorodencov! Zobrazuje tiež stretnutia “Hickosových detí” so skutočnou rodinou.  

„Toto je dojemný príbeh. Dr. Hicks predával deti, klamal ich matkám… Ale je to tiež príbeh o uzdravení – Hicksove deti našli pravdu. Nie je to vždy dokonalé, nie je to úžasné, ale taký proces uzdravenia niekedy je, „ dodáva Jane Blasiová, jedno z Hicskových detí. 

Komentáre