Majitelia psov v španielskom meste Seville si budú musieť po novom dávať pozor nielen na psie hovienka, ale aj na to, kam sa ich štvornohý miláčik vyciká, prípadne čo označkuje. Nové nariadenie mestskej rady totiž hovorí, že moč psov bude musieť byť na verejných miestach dezinfikovaný špeciálnym, na to určeným sprejom – roztokom zmiešaným z octu a vody.

Zdroj: pixabay.com

Bizarné nariadenie bolo predložené po tom, ako sa obyvatelia mesta Seville sťažovali na zápach, ktorý po psom moči zostával na verejných priestranstvách, akými sú parky, námestia a ulice. Polícia bude trestať pokutami nielen tých, ktorí po svojom psovi ocikané miesto nevydezinfikujú sprejom, ale aj tých, ktorí budú venčiť psa bez toho, aby tento prípravok mali so sebou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com

Nové pravidlo bolo v „testovacom režime“ od konca júla, teraz oficiálne vstúpi do platnosti. Kompetentní si myslia, že zápach v uliciach sa týmto zakročením zmierni, na niektorých miestach by vraj mohol úplne vymiznúť. Výška pokuty, ktorá hrozí za porušenie tohto nariadenia, sa zatiaľ pohybuje vo výške 33-88€, časom by sa však mohla zdvihnúť až na 990€. Otázne však je, či niekomu časom nezačne prekážať zápach octu, a tiež to, ako chcú vyriešiť problematiku túlavých psov, ktorí na verejných miestach močia a značkujú tiež…

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here