Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Podľa viacerých štúdií vyhodíme za jeden rok toľko plastu, že by sme ním mohli štyrikrát obtočiť našu planétu. Taktiež sa ukázalo aj to, že 50 % plastov vyhodíme už po jeho prvom použití. Najnovšie štúdie potvrdzujú, že spotreba vody a potravín v plastových fľašiach a nádobách je mimoriadne škodlivá aj pre zdravie človeka. 

Zdroj: pixabay.com

Téma nadmerného plastu, ktorý škodí životnému prostrediu, je čoraz viac aktuálnejšia a dôležitejšia. Po celom svete vznikajú rôzne iniciatívy či organizácie, ktoré sa snažia enormný počet plastov znížiť rôznymi spôsobmi. V boji proti zníženiu plastov sa rozhodlo mesto San Francisco k obdivuhodnému kroku. Ako prvé mesto na svete úplne zakázalo plastové fľaše.

Zdroj: pixabay.com

Zákaz predaja plastových fliaš by mal úplne zrušiť takýto tovar v priebehu najbližších štyroch rokov. Tento návrh bol podporený aj kampaňou “Think Outside The Bottle”. Ide o významný krok pre San Francisco, i keď úplné zákazy používania plastových fliaš už platia v štrnástich národných parkoch po USA a na mnohých univerzitách v Concorde či Massachusetts.

Komentáre