Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Mark Zuckerberg je zakladateľom celosvetovej a najobľúbenejšej sociálnej siete Facebook. Tá vznikla ešte v roku 2004 a odvtedy prešla viacerými zmenami a vývojovými štádiami. Jej zakladateľ sa snaží napredovať po všetkých stránkach aj v súčasnosti, o čom svedčí aj jeho nedávny rozhovor.

V rámci sérii diskusií o budúcnosti technológií a spoločnosti sa Zuckerberg v Berlíne rozprával s Mathiasom Döpfnerom, šéfom vydavateľstva Axel Springer. V rozhovore sa venovali úlohe kvality žurnalistiky v budovaní informovanej spoločnosti a o zásadách, ktoré chce Facebook použiť na to, aby zviditeľnil viac kvalitných a relevantných správ.

Jedným z nových cieľov Facebooku je podpora kvalitných investigatívnych novinárov. Zuckerberg ako jednu z inšpirácií uviedol príbeh Jána Kuciaka, naň nadväzujúcu antikorupčnú kampaň a výsledky nedávnych prezidentských volieb na Slovensku.

Úsek rozhovoru, kde hovorí Zuckerberg o Slovensku si môžete pozrieť nižšie.

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVET

PRÍBEH JÁNA KUCIAKA A ZUZANY ČAPUTOVEJ INŠPIRUJE CELÝ SVETŠéf Facebooku Mark Zuckerberg a CEO vydavateľského domu Axel Springer Mathias Döpfner dnes v diskusii predstavili plánovaný koncept nového priestoru pre kvalitné správy na Facebooku. Jedným z jeho cieľov je podporiť kvalitných investigatívnych novinárov.Mark Zuckerberg ako jednu z inšpirácií uviedol príbeh Jána Kuciaka a naň nadväzujúcu antikorupčnú kampaň na Slovensku. A tiež presah tohoto príbehu do priebehu a výsledku prezidentských volieb.Na Slovensku sa práve skutočne píše príbeh, ktorý sleduje celý svet. A pre mnohých môže byť inšpiráciou.Celé pôvodné video si môžete pozrieť tu:https://www.facebook.com/zuck/videos/10107028374517921Stana Lettrichova, ďakujem za titulky.

Uverejnil používateľ Martin Poliačik Pondelok 1. apríla 2019

Komentáre