Každý z nás má vo svojom živote obľúbené nápoje a pochutiny jedál, ktorým holduje viac alebo menej. Potešenie, ktoré vďaka chuťovým receptorom pri ich konzumácii pociťujeme, môže narásť do obrovských rozmerov. Dobre vychutnať sa ale dá len kvalita, a ak začneme hovoriť o káve, platí to dvojnásobne. Ak je aj pre vás lahodným nápojom, ktorý pre svoju maximálnu pohodu a relax cez deň potrebujete tiež, čítajte ďalej. Káva má pre telo niekoľko pozitívnych účinkov.

Káva udržiava mladosť

Kvalitná káva je bohatá na antioxidanty, ktoré eliminujú starnutie človeka, pretože zabraňujú tomu, aby voľné kyslíkové radikály zničili normálne bunky tela a vyvolali rôzne druhy nádorov. Podľa viacerých odborníkov, aby ste vyzerali mladí a zdraví, mali by ste vypiť 1-2 šálky kávy denne. Nepreháňajte to a neriskujte zbytočne s väčším množstvom!

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: jonbarron.org

Káva stimuluje mozog

Mnohí súhlasia s tým, že káva povzbudzuje a pomáha rozmýšľať. Kofeín zlepšuje prietok krvi do mozgu, a tak má pozitívny vplyv na váš výkon. Zvýšená pozornosť a reakcie sú potom výsledným procesom spracovania informácií. Nemeckí vedci dospeli zasa k záveru, že vďaka káve sa produktivita mozgu zvyšuje až o 10 %. Takže, ak ste niekde na internete zaznamenali výhodný predaj kávy, neváhajte si s jej pomocou zlepšiť aj funkcie vášho mozgu.

Káva zmierňuje stres

Vôňa kávy pomáha vyrovnať sa so stresom spôsobeným nedostatkom spánku. Kórejskí, nemeckí a japonskí vedci dokázali, že vôňa pražených kávových zŕn vedie k zmenám v práci génov a produkcii bielkovín v mozgu. To zase pomáha prekonať stres, ktorého máme všade naokolo viac než dosť.

zdroj: timeslive.co.za

Káva pomáha schudnúť

Po prvé, samotná káva znižuje chuť do jedla. Ale okrem toho, vám pomôže zbaviť sa ďalších kilogramov. Stačí zmes na báze kofeínu, ktorý, ak sa do problémových oblastí dostane dvakrát denne po dobu jedného mesiaca, po niekoľkých týždňoch sa zmení obvod pása a bokov na nepoznanie.

Ak teda plánujete svadbu, pretože ste dostali zásnubný prsteň z bieleho zlata a potrebujete na tento výnimočný deň spomínať len v dobrom, zrejme sa redukcia váhy zíde aj vám. A prečo nie vďaka káve, ktorú ale nesmiete potom popíjať s cukrovinkami a sladkosťami.

Káva zvyšuje libido

A nakoniec to najdôležitejšie. Tento nápoj stimuluje oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za sexuálnu túžbu. Okrem toho, britskí experti hovoria, že káva zvyšuje libido nielen u mužov, ale aj u žien. Kofeín zvyšuje potrebu a frekvenciu opakovania sexuálnych činov, pričom je dôležité, aby sme to nepreháňali. Káva zvyšuje sexualitu iba vtedy, keď sa pije v malom množstve a z času na čas.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here