D. Razumil chcel v roku 2017 nakúpiť virálnu menu BitCoin prostredníctvom aplikácie od spoločnosti Apple. Ponúknutá mu však bola kryptomena GayCoin určená pre komunitu LGBT. Peniaze mu prišli so správou v angličtine, v ktorej stálo: „Nič neposudzuj bez toho, aby si to nevyskúšal.“ Muž sa preto rozhodol, že to skúsi a nadviazal partnerský vzťah s osobou rovnakého pohlavia. 

americamagazine.org

„Udržujem stabilný vzťah s mužom a nedokážem to vysvetliť svojim rodičom,“ hovorí Razumilov, ktorý požaduje od výrobcu telefónu odškodnenie vo výške jeden milión rubľov (vyše 14 000  eur). „Veľmi trpím. Keby mi nebolo niečo takéto ponúknuté cez mobilnú aplikáciu, nikdy by som sa takto nezamotal a nebol by som pod takým obrovským psychickým tlakom.“ 

Svoje rozhodnutie vysvetľuje tak, že Apple je zodpovedný za to, aké aplikácie ponúka svojim klientom, a teda keby mu aplikácia nebola ponúknutá, nič by sa nestalo. Jeho právna zástupkyňa Sapizhat Gusnievaová potvrdila, že ide o seriózny prípad, o ktorom rozhodne moskovský súd  17. októbra.

Komentáre