Trápia vás nevzhľadné šmuhy na stene alebo prasklina? Dôjsť k malým poruchám v domácnosti môže veľmi rýchlo. To však ani zďaleka nie je dôvod na to, aby ste hneď volali remeselníka. V mnohých prípadoch môžete problém vyriešiť veľmi jednoducho a rýchlo aj sami.

Tu sú najlepšie tipy, ako si malé poruchy opraviť a odstrániť bez pomoci profesionálov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Posúďte farbu steny na príslušnej stene

Ak ste v železiarstve a páči sa vám konkrétny odtieň, požiadajte o jeho vzorku. Tento vzor prilepte na stenu, ktorá bude neskôr natretá v danej farbe. Niekedy sa ukáže, že farba nie je zvolená až tak dobre a možno je vhodnejší svetlejší alebo tmavší odtieň. Ideálne je nechať vzor niekoľko dní na stene visieť, aby ste sa s ním stotožnili.

Ak vám prekáža samotná stena alebo priečka, niekedy je najjednoduchšie riešenie – použiť výkonné búracie kladivá. Získate nielen viac svetla, ale aj priestoru.

Nechajte si namiešať vzorky farieb na mieru

Našli ste v časopise ideálnu farbu pre vašu obývačku, no neviete nájsť presný názov? Mnohé železiarstva majú stroje na miešanie farieb, ktoré dokážu načítať vzorky farieb cez skener a namiešať vám požadovaný tón.

Vypočítajte správne množstvo farby

Informácie o pokrytí na vedrách s farbou udávajú, na koľko štvorcových metrov steny stačí vedro. Upozorňujeme však, že informácie platia pre jednu vrstvu na hladkom povrchu. Ak však chcete stenu pretrieť napríklad jasnou farbou, môže byť potrebných niekoľko vrstiev farby. Ak natierate drevotrieskové tapety alebo iné nerovné povrchy, plocha, ktorá sa má natrieť, sa zväčší a potrebujete viac farby: Napríklad pri hrubej alebo hrubej drevotrieskovej tapete sa rozsah zníži až o 30 percent.

Chráňte podlahu aj soklové lišty

Ak máte výber farby za sebou, aby ste ochránili podlahu pred škvrnami od farby, mali by ste ju zakryť. So samolepiacou krycou fóliou je to obzvlášť jednoduché: má už integrované lepiace pásiky, ktoré stačí nalepiť len pozdĺž pevných soklových líšt. Zásuvky, vypínače svetiel a okenné rámy zakryte maskovacou páskou.

Všetky diery a praskliny vyplňte akrylom

Profesionálnou aku vŕtačkou vyvŕtané otvory a malé trhliny je možné vyplniť akrylovou škárovacou hmotou. Potom prejdite po mieste odlupovacou stierkou, aby ste ho vyhladili. Teraz môžete stenu maľovať alebo tapetovať ako obvykle.

Vyberte si správny maliarsky valček

Na záver to najdôležitejšie. Všetko závisí od správneho valčeka: Valčeky s dlhým vlasom sú najvhodnejšie pre drsné povrchy a redšie farby. Na hladké povrchy a hustejšie farby použite valček s krátkym vlasom.

Uvidíte, že takáto jednoduchá renovácia bude zábavou, ktorá vás nebude stá veľa času ani peňazí.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here