V sobotu večer neďaleko Nitry, konkrétnejšie pri obci Nové Sady došlo k havárii slovenskej stíhačky typu MiG-29. K havárii došlo okolo 21:30, pri čom polícia Slovenskej republiky uviedla, že príčinou nehody by mal byť nedostatok paliva. Celý prípad sa však stále ešte vyšetruje.

Na miesto nehody boli okamžite vyslané záchranné zložky, ktoré dostali požiar rýchlo pod kontrolu. Na miesto nehody vycestoval aj minister obrany Peter Gajdoš. Po uhasení požiaru na miesto dorazili aj vyšetrovatelia leteckých nehôd, ktorí majú za úlohu celý prípad objasniť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pilotovi sa podarilo katapultovať ešte počas toho, ako bolo lietadlo vo vzduchu a mal by byť v bezpečí prevezený do nemocnice na pozorovanie. Podľa zatiaľ dostupných informácii bol pilot nútený zmeniť miesto pristátia z dôvodu zlého počasia na leteckej základni Sliač. Neskôr už svojmu veleniu hlásil problémy, no našťastie stihol ešte lietadlo nasmerovať mimo obývanej oblasti a katapultovať sa. Predišiel tak možným obetiam na životoch, ale aj škodám na majetku.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here