Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Ak vás klasická dovolenka pri mori už omrzela, môžete skúsiť túto absolútnu novinku. Švédska spoločnosť OceanSky, zaoberajúca sa ekologickými zážitkovými dovolenkami, uviedla svoju najexkluzívnejšiu ponuku – výlet na Severný pól v superluxusnej vzducholodi. 1287-kilometrový let sa uskutoční v roku 2023, no miestenku si môžete zarezervovať už teraz.

KIRTxTHOMSEN
KIRTxTHOMSEN

Airlander 10 je hybridná vzducholoď s dĺžkou 92, šírkou 43 a výškou 26 metrov. Loď je plnená héliom a je poháňaná 8-valcovými motormi. K najväčším výhodám tejto vzducholode je nízka spotreba, tichý chod a schopnosť pristáť hocikde, aj mimo letiska. Maximálna rýchlosť, ktorú môže loď dosiahnuť je 150 km/h v maximálnej výške 6 km nad zemou.

Hybrid Air Vehicles Ltd
Hybrid Air Vehicles Ltd

Vzducholoď bude od roku 2023 organizovať zájazdy pre klientov na trase dlhej 1287 kilometrov z mesta Longyearbyen na Severný pól, kde pristanú. „Expedícia na Severný pól je určená tým cestovateľom, ktorí chcú Arktídu zažiť unikátnym spôsobom a zároveň prispieť k rozvoju trvalo udržateľného cestovania,“ hovorí Carl-Oscar Lawaczek, zakladateľ OceanSky. Počas jedného zájazdu prepraví vzducholoď kvôli nadmernému pohodliu len 16 klientov! 

Hybrid Air Vehicles Ltd

Takáto zážitková dovolenka ale nie je žiaden lacný špás a dovoliť s ju nebude môcť hocikto. Za 36-hodinový výlet pre dvoch zaplatíte 600.000 švédskych korún, teda niečo vyše 56.000 eur, o čom už naozaj nemôžeme hovoriť ako o nízkej čiastke. V cene je okrem ubytovania a stravovania započítaný aj výlet po arktickej pevnine, počas ktorého sa vám možno pošťastí vidieť polárne medvede, veľryby či iné vzácne živočíchy.

 

Roald Amundsen letel zo Svalbardu ponad Severný pól v roku 1926. My absolvujeme rovnakú expedíciu, ale na Severnom póle aj pristaneme. Pasažieri si užijú arktickú prírodu v celej svojej čistote aj komfort v supervýkonnom modernom lietajúcom dopravnom prostriedku. Budú priekopníkmi nového spôsobu cestovania,“ pozýva Lawaczek. Prikladáme aj program na celý 36-hodinový zážitkový výlet. 

Itinerár expedície:

16:00   Transfer z hotela

18:00   Odlet z Longyearbyenu

20:00   Koktail a večera na palube

07:00   Raňajky na palube

09:00   Pristátie na Severnom póle

10:00   Inštrukcie a vonkajšie aktivity

12:00   Polárny obed v snehu

15:00   Odlet zo Severného pólu – trojhodinové panoramatické pozorovanie Arktídy a jej obyvateľov zo vzducholode

19:00   Večera na palube

21:00   Večerný koktail

06:00   Pristátie v Longyearbyene

07:00   Raňajky na palube

Hybrid Air Vehicles Ltd

Komentáre