Polícia SR eviduje, že veľkú časť nehôd spôsobili v poslednom období mladí vodiči do 24 rokov, ktorí majú nedostatočné šoférske zručnosti. Ani väčší počet policajtov na cestách a vyššie pokuty nepriniesli želaný efekt, a tak policajný zbor prichádza s novými pravidlami pre mladých vodičov, ktoré by mali vstúpiť do platnosti už od novembra tohto roku.

Zdroj: teraz.sk

Pre vodičov od 17 do 24 rokov bude platiť, že ak títo vodiči do 2 rokov od obdržania vodičského preukazu zapríčinia dva vážne priestupky, medzi ktoré patrí aj prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti, budú povinní zúčastniť sa doškoľovacieho kurzu v autoškole, rehabilitačného programu u dopravného psychológa a podrobiť sa opätovnému preskúšaniu pravidiel cestnej premávky na polícii. Celý proces si pritom budú musieť vodiči hradiť sami.

V prípade ďalšieho dopravného priestupku vykonaného po preškolení, budú vinníkovi odobraté papiere úplne. Bez vodičáku tak môže ostať aj 6 mesiacov. „Po uplynutí 6 mesiacov a vrátení vodičského oprávnenia začína plynúť skúšobná lehota dvoch rokov opätovne, spolu s jej následkami.”, vysvetľuje policajný hovorca Michal Slivka.

Veríme, že sprísnenie pravidiel prinesie na slovenských cestách nižší počet dopravných nehôd a zvýši sa počet zodpovedných šoférov. 

Komentáre