Seriál Černobyľ televízie HBO sa stal od úvodnej časti jedným z najsledovanejších seriálov posledných mesiacov a rokov. Napriek tomu, že dej seriálu nie je do detailov totožný so skutočnými udalosťami, oplatí sa pozrieť si ho. 

HBO pripravuje však už ďalší seriál, ktorý by mal byť rovnako zaujímavý. Hlavnú úlohu si v špionážnom seriáli s názvom Bez vedomia (The Sleepers) zahrá talentovaná slovenská herečka Táňa Pauhofová. Tá stvárni postavu huslistky Márie, ktorá musela so svojím manželom Viktorom (Martin Myšička) utiecť pred komunizmom do Anglicka. Po 12 rokoch sa s nádejou na zmenu vracajú späť do Československa.  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: HBO

Krátko po príchode do Prahy hlavná hrdinka skončí v nemocnici a po prebudení zistí, že jej manžel bez stopy zmizol. Na politicky aktívneho disidenta Viktora komunisti nezabudli ani po dlhých rokoch. Podarí sa jej zistiť, kto ho uniesol?

Zdroj: HBO

Téma seriálu je zaujímavá najmä pre Slovákov a Čechov, ale seriál bude prostredníctvom HBO dostupný aj v zahraničí, vrátane USA. Prvú dvojicu častí budú môcť diváci vidieť na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch (28. júna – 6. júla). Oficiálna premiéra je stanovená na tohtoročný november pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.

Komentáre