Spoločnosť Google včera a dnes zaslala svojim zákazníkom informatívne emaily o tom, že všetky spotrebiteľské účty vedené na ich platforme Google+ už nebudú už ďalej poskytovať.

Dôvodom má byť nízky záujem o túto sociálnu platformu, náročnosť a nákladnosť jej udržiavania tak povediac bez výnosov. V emaily Google ďalej ďakuje všetkým svojim používateľom a uvádza presné kroky, ako majú užívatelia vymazať všetky svoje osobné informácie ako sú zverejnené fotografie a podobne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Spoločnosť vo svojom informatívnom emaily ďalej uvádza: Od 2. apríla prestanú byť k dispozícii všetky stránky Google+, ktoré ste vytvorili, ako aj váš účet Google+. Zároveň začneme s odstraňovaním obsahu zo spotrebiteľských účtov Google+. Fotky a videá zo služby Google+ vo vašom archíve albumov a na vašich stránkach Google+ budú tiež odstránené. Svoj obsah si môžete stiahnuť a uložiť, no urobte tak do apríla. Upozorňujeme, že fotky a videá zálohované vo Fotkách Google nebudú odstránené.“

Google svoje rozhodnutie oznámil ešte v decembri 2018, no oficiálne stanovisko a podrobné informácie o tejto skutočnosti zaslal svojim užívateľom až dnes.

Komentáre