V Brazílii je protizákonné chovať divé zvieratá ako domácich mazlíčkov. Ale napriek tomu čo tvrdí zákon, tučniak Dindim sa každoročne vracia ku svojmu najlepšiemu priateľovi s ktorým sa stretáva každý rok už od roku 2011.

Joao Pereira de Souza je 71 ročným murárom a rybárom, ktorý našiel juhoamerického Tučniak Magellanského celého špinavého od ropy,  len krôčik od smrti. Keď sa Joao Pereira de Souza o tučniaka postaral a zachránil ho, zistil, že Dindim nechce odísť. Keď nakoniec po určitom čase odišiel, Joao Pereira dostal obrovské prekvapenie keď sa o rok vrátil na to isté miesto. A od vtedy to robí každý rok.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Milujem toho tučniaka, je ako moje vlastné dieťa. A myslím si že on miluje mňa,“ povedal Joao Pereira pre Globo TV. „Nikomu nedovoľuje aby sa ho dotkol. Vždy ďobne každého človeka okrem mňa. Ľahne si mi do lona, dovolí mi ho sprchovať, kŕmiť ho, prenášať.“

„Každý tvrdil, že sa už nevráti, ale on sa za mnou vracia každý rok počas posledných štyroch rokov.“

man-saves-penguin-returns-swims-5000-miles-18-2

man-saves-penguin-returns-swims-5000-miles-21-3

„Nikdy som nič podobné nevidel, myslím si, že tučniak verí, že sú súčasťou jednej rodiny a aj Joao Pereira de Souza je tučniak,“ povedal profesor biológie Krajewski.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here