H. Upmann

Herman Upmann nesie názov po váženom európskom bankárovi a veľkým milovníkovi dútnikov. Herman v roku 1844 založil v Havane továreň na výrobu dútnikova od tých čias sa celá jeho rodina úspešne venuje tak ako bankovníctvu, tak aj výrobe dútnikov. Dútniky tejto značky majú ľahkú až stredne silnú chuť, niektoré sa odporúčajú aj pre začiatočníkov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

5

Jose L. Piedra 

Jose L. Piedra je pre obyvateľov Kuby najpopulárnejšia značka. Vznikla v roku 1880. Táto značka dútnikov má silnú chuť a má veľmi silnú arómu.

jose l piedra le moka

Juan Lopez

Ďalšia značka, ktorej produkty sú výhradne ručne vyrábané a aj balené. Táto značka patrí k jedným z najlepších v Havane. Dútniky majú veľmi kvalitné spracovanie a prvotriednu plnú chuť.

juanlopezno1

Punch

Značka Punch bola veľmi obľúbenou hlavne vo Veľkej Británií. Odtiaľ tiež aj pochádza jej názov. Dútniky sú stredne silné, ale napriek tomu majú veľmi jemnú arómu.

punch-rothschild-box

Romeo y Julieta

Veľmi známa značka, ktorá ponúka širokú škálu veľkostí a chutí. Jej zakladateľ Rodriguez „Pepin“ Fernandez kúpil v roku 1903 malú a neznámu továreň, ktorá vyrábala dútniky už od roku 1875. Značku pomenoval po hrdinoch tragédie od Shakespeara a usilovne ju presadzoval hlavne v Európe. Stačili mu iba dva roky a tieto dútniky sa stali najpredávanejšie na svete.  V snahe odlišovať dútniky zaviedol individuálne prstienky pre každý druh dútnikov pre kráľovské rody, istý čas továreň vyrábala až 40000 rôznych prstienkov.

maxresdefault

San Cristobal

Najmladšia značka, ktorá vznikla až v roku 1999. Názov pochádza z pôvodného názvu mesta Havana, založeného osadníkmi v roku 1519– San Cristóbal de La Habana. Vyrábajú sa ručne len v dvoch veľkostiach a ich chuť je veľmi jemná a aróma je prenikavá.

maxresdefault-1

Trinidad

Jedná sa o jednu z najlepších značiek dútnikov na celom svete. Vyrábajú sa od roku 1969. Dútniky tejto značky nesú svoje mená po významných osobnostiach z Kuby. Ich výroba je v piatich veľkostiac a všetky veľkosti majú tzv. čapičku. Majú perfektnú stavbu, svetlejší krycí list, rovnomerne horia, ponúkajú excelentnú chuť a ich aróma je exkluzívny zážitok.

Trinidad-Vigia-11

Vegas Robaina

Táto značka ponúka len 3 veľkosti a všetky sú vyrábané výhradne ručne. Na krabiciach, do ktorých sa dútniky balia, je na znak pocty zobrazený Alejandro Robaina, ktorý zasvätil život šľachteniu tabakových listov. Jeho umenie si zaslúžilo veľký obdiv. Tieto dútniky sa považujú celkovo za jedny z najlepších na svete. Dútniky sú stredne silné a ich aróma je neopísateľná.

images-2008_-_Vegas_Robaina_RE_Portugal_337full

Vegueros

Nová, nedávno založená značka – v preklade znamená Roľník, ktorá svojím menom vzdáva hold všetkým pestovateľom tabaku na Kube. Všetky veľkosti sú balené výhradne ručne, tabak pochádza iba z údolia Vuelta Aboja. Chuť týchto dútnikov je silná až plná, s veľmi bohatou arómov.

vegueros-cigars

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here