Ženy nie sú nikdy spokojné so svojím vzhľadom. Ak majú rovné vlasy, chceli by ich mať vlnité, ak ich majú kučeravé, žehlia a vyrovnávajú si ich. Ak sú príliš chudé, chceli by pribrať, no keď sa na ne konečne pár kíl nalepí, sú z toho nervózne… Mohli by sme pokračovať donekonečna, ale keďže aj tento článok píše žena, nebudem útočiť do vlastných radov a o podobných ženských dilemách pomlčím. Chytím sa však trendu, ktorý spočíva v nanášaní falošných pieh na tvár za účelom zatraktívniť svoj vzhľad. Pretože tvár bez pieh a znamienok vraj podľa módy prestáva byť „in.“
Keď sa povie slovo „pehy,“ väčšine z nás sa pred očami vybaví človek s hrdzavými vlasmi a bledou pleťou, pretože k tým pehy prirodzene patria. Prírodné ryšavky sa môžu popýšiť naozaj krásnym, pozoruhodným lookom a na mužov pôsobia vyslovene ako magnet – červené vlasy, pleť farby mlieka a pehy. A práve pehy majú byť pre mužov tým, čo im na ženách imponuje. Preto sa ženy zaoberajú rôznymi spôsobmi a technikami, akými sa dajú na tvár naniesť pehy umelo – cez make-up až po tetovanie.
Kefka na riasy či obočie ponorená napríklad do práškového pigmentu, dokáže pomocou poklepávania vytvoriť na lícnych kostiach škvrnky pripomínajúce falošné pehy. Cieľom takéhoto nanášanie nie je vytvoriť dokonale presné pehy, no náhodne rozmiestnené bodky, ktoré by ich zobrazovali čo najprirodzenejšie. Dá sa to však aj ceruzkou na obočie, no nevýhodou takejto aplikácie je množstvo času, ktoré tento spôsob vyžaduje.
Asi najradikálnejší spôsob je nanášanie falošných pieh pomocou henny – prírodnej práškovej farby, ktorá sa používa na aplikáciu dočasných tetovaní alebo farbenia vlasov. Na zvlhčenú pokožku sa nanesie naozaj malé množstvo namiešanej henny, nechá sa zaschnúť a potom sa prebytočné množstvo jednoducho z tváre zotrie. Výsledný efekt je viditeľný ešte niekoľko dní po aplikácii, no u niektorých žien môže henna vyvolať alergickú rekciu, takže sa odporúča najskôr vykonať na koži test.