Zázrak, fenomén, legenda, majster, šampión,… Tieto prívlastky sa už roky spájajú s pretekárom Formuly 1, Nikim Laudom. Svet však zasiahla smutná správa o tom, že úspešný pretekár vo veku 70 rokov zomrel. Vo svojich posledných chvíľach, ktoré strávil na klinike v Zürichu, bol obklopený najbližšími. Lauda už dlhšiu dobu trpel zdravotnými problémami, minulý rok dokonca vo Viedni podstúpil transplantáciu pľúc, no v poslednom čase sa jeho zdravotný stav len zhoršoval.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„S hlbokým smútkom oznamujeme, že náš drahý Niki zomrel pokojne v pondelok 20. mája 2019 obklopený svojou rodinou,“ znie vyjadrenie Laudovych najbližších pre médiá.

Zdroj: jodistory.com

Rakúsky jazdec Formuly 1 sa do povedomia celého sveta dostal vďaka svojim  kariérnym úspechom. V roku 1975 získal prvý titul majstra sveta a v rokoch 1977 a 1984 ho obhájil. Bol jazdcom naučeným vyhrávať. Neskôr začal podnikať v oblasti letectva, manažoval jeden pretekársky tím Formuly a od roku 2012 zastával pozíciu šéfa dozornej rady značky Mercedes. V ľuďoch však tiež zarezonovala vážna nehoda, pri ktorej trojnásobný majster sveta takmer zahynul. V roku 1976 na Veľkej cene Nemecka v Nürburgringu jeho Ferrari narazilo do steny a začalo horieť. Utrpel vážne popáleniny a nadýchal sa toxických plynov, no akoby zázrakom prežil, zotavil sa a už 6 týždňov od nehody pretekal na Veľkej cene Talianska.

Na smrť Nikiho Laudu v týchto chvíľach reagujú svetové médiá, pretekári Formuly, športoví fanúšikovia a verejné vyjadrenie tiež na sociálnu sieť napísalo aj vedenie Formuly 1, tím McLaren aj tím Ferrari.

Veľká rodina Ferrari s hlbokým zármutkom prijala správu o smrti nášho priateľa Nikiho Laudu, trojnásobného majstra sveta, ktorý dva tituly (1975, 1977) získal ako jazdec Ferrari. Zostaneš navždy v našich srdciach, ako i srdciach fanúšikov,“ znejú rozlúčkové slová tímu Ferrari.

Komentáre