CdnzAZSUYAEiNBUModel 3 je označovaný za auto, ktoré Teslu buď posunie alebo potopí, nakoľko doteraz Tesla vyrábala len drahšie vozidlá ktoré sa predávali v desaťtisícoch, nie v miliónoch, čo je len malým zlomkom v automobilovom priemysle.

Model 3 je závislý na Gigafactory – továrni na batérie, ktorá sa momentálne stavia v Nevade a o ktorej Tesla tvrdí, že bude dosahovať svoju maximálnu výrobnú kapacitu v roku 2020. Kým Model S a Model X môže v najvyššej výkonovej verzii dosahovať cenu až $100 000, predpokladaná cena Modelu tri začína na $35 000 bez dane. To znamená že bude priamou konkurenciou pre Chevrolet Bolt ktorý stojí $30 000 po zdanení, a koncom roka sa ešte predpokladá jeho zlacnenie. Obe vozidlá majú predpokladaný dojazd okolo 320km, čo je omnoho praktickejšie, ako väčšina dnešných elektroáut na trhu.
Priestor v Hawthorne nie je veľmi veľký a bude zaujímavé vidieť, koľko ľudí sa tam na predstavenie zmestí. Taktiež bolo potvrdené že niektorí majitelia Tesiel dostali pozvánku na event. Firma naposledy predstavovala model X vo svojej budove vo Fremonte nedaľeko San Francisa.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Model S
compositorModel X

modelx section-hero-touch

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here