Ľudia pracujúci na výskume Tutanchamonovej hrobky objavili dve nové  miestonosti hlboko pod pohrebnými priestormi. Podľa informácií denníka Independent, skenovanie jeho hrobky v Luxore v Egypte objavilo dve nové miestnosti vo východnej a severnej stene pyramídy, ktoré môžu obsahovať kov, alebo organický materiál. Tento zaujímavý nález sa udial po tom, ako Japonský radar, ktorý skenoval už známe skryté miestnosti v pyramíde, odhalil ďaľšie, o ktorých sa netušilo.

Experti dúfajú, že pred tým neobjavené miestnosti by mohli pomôcť objasniť niektoré najväčšie záhady starovekých Egypťanov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Niektoré teórie napovedajú tomu, že novoobjavené priestory by mohli byť miestom kde ležia pozostatky Kráľovnej Nefertiti, o ktorej niektorý učenci tvrdia že by mohla byť Tutanchamonovou matkou.

Ak novoobjavené miestnosti ukrývajú ostatky Kráľovnej Nefertit,i mohol by to byť jeden z najpodstatnejších archeologických nálezov 21. storočia.

Mohli by sa tak urovnať prebiehajúce diskusie o mieste jej posledného odpočinku, a tiež potvrdiť teóriu o tom, že Tutanchamonova hrobka bola pôvodne postavená pre jeho matku.
tut5

Komentáre