Čarokrásny grécky ostrov Santorini ukrýva nie len nádherné scenérie, ale aj veľké množstvo temných stránok. Jedna z nich sa dostala až do takého štádia, že na ňu boli nútení upozorniť miestni aktivisti. To upútalo pozornosť miestnych úradov, ktoré takmer okamžite zareagovali.

zdroj: Independent.co.uk

Po strmých uličkách na tomto čarokrásnom ostrove, by ste sa autom veľmi ďaleko nedostali. Zvieratá ako sú somáre a oslíky sú pre to na prepravu v takomto teréne omnoho vhodnejšie a lepšie. V minulosti tieto zvieratá prepravovali rôzne druhy tovaru, alebo stavebný kameň. No časom zachvátil tento prekrásny ostrov turistický ošiaľ a tak úbohé zvieratá trávia teraz väčšinu času na strmých svahoch alebo schodoch s turistami na svojom chrbte.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Caters News Agency

To by ešte bolo akceptovateľné za určitých podmienok a limitov pre váhu a vzdialenosť. Namiesto toho sa miestni obyvatelia snažia zo svojich zvierat vytĺcť čo najviac peňazí a na starostlivosť o ne niekedy zabúdajú. Somáre sú chované v nevyhovojúcich podmienkach. Nedostávajú dostatok jedla a vody, pričom voda je v danom prostredí pri danej činnosti, ktorú zviera vykonáva priam nevyhnutná.

Hlavným problémom je však vozenie príliš ťažkých turistov. Miestne ministerstvo však v posledných dňoch prijalo nové regulácie, ktoré zakazuje naložiť na jedného somára viacej ako 100 kilogramov záťaže, alebo pätinu ich hmotnosti. 

zdroj: Help the Santorini Donkeys

Regulácia taktiež zakazuje aj práci zvierat v zhoršenom zdravotnom stave alebo tehotenstve a ich obydlia musia byť pravidelne dezinfikované.

 

 

Komentáre