Pod slovom závislosť si väčšina ľudí takmer ihneď prestaví alkohol, drogy alebo iné navykové látky. Dôležité je však poznamenať, že závislosť si môžeme vybudovať k čomukoľvek. V dnešnom digitálnom svete je čoraz bežnejšia závislosť na mobilných telefónoch, sociálnych sieťach alebo aj na počítačových hrách.

zdroj: techbox.dennikn.sk

Pri podobných situáciách je dôležité si závislosť v prvom rade uvedomiť a byť ochotný ju riešiť. S novým prípadom sa stretli lekári v Indii, kde musia riešiť závislosť 26-ročného muža na stremovacej službe Netflix. Denne tento muž sledoval filmy a seriály až 8 hodín! Takýto druh závislosti má samozrejme dopad aj na fyzické zdravie človeka. Začal mať problémy so zrakom, trpel únavou a vybudoval si nepravidelné spánkové cykly. Dôležité je, že si mladík celú situáciu uvedomil a vyhľadal odbornú pomoc. Dnes je hospitalizovaný v Národnom inštitúte duševného zdravia v indickom meste Bengalúr.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Lekári jeho diagnózu pochopili takmer okamžite. Netflix používal rovnako ako inú drogu. Snažil sa ním riešiť svoje problémy v osobnom živote a filmy mu pomáhali utiecť do virtuálneho sveta.

zdroj: Torange Biz

Závislosť na tejto streamovacej službe si uvedomuje čím ďalej, tým viac aktívnych používateľov, čo začalo spoločnosť tlačiť k prijatiu istých opatrení aké prijal Apple alebo Google. Tu majú používatelia možnosť monitorovať svoj čas strávený pri konkrétnej službe a nastavovať si maximálny denný povolený čas na používanie.

 

 

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here