Český premiér Andrej Babiš sa momentálne nachádza na svojej služobnej ceste vo švajčiarskom Davose. Cieľom jeho cesty je účasť na Svetovom ekonomickom fóre, kde má svetu predstaviť projekt Czech Republic The Country for The Future. Pri tejto príležitosti sa český premiér stretol s mnohými štátnymi predstaviteľmi a známymi osobnosťami zo sveta techniky.

Jednou z takýchto osobností je aj Tim Cook, z ktorých sa český premiér dohodol aj na zriadení koordinačnej skupiny pre výstavbu nového Apple Storu v Prahe. Babiš toto stretnutie predstavil svetu na svojom súkrimnom profile na sociálnej sieti Facebook, kde zverejnil fotografiu, na ktorej si s Timom Cookom potriasa rukou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Predmetom rozhovoru bolo mimo iné, aj predstaviť Cookovi projekt s názvom Česko – Krajina budúcnosti. CEO kalifornskej spoločnsoti Apple bol údajne nadšený informáciou, že sa v Českej republike nachádza viacej ako 500 vedcov pracujúcich na výskume umelej inteligencie.

Druhá časť stretnutia bola ale ešte omnoho zaujímavejšia. Český premiér pri nej ponúkol riaditeľovi spoločnosti Apple výstavbu nového Apple Store priamo v srdci Českej republiky – v stovežatej Prahe. Podľa dostupných informácií mal Andrej Babiš navrhnúť ako lokáciu tohto obchodu budovu Ministerstva pre miestny rozvoj, ktorá sa nachádza priamo na Staromestskom námestí. Cookova prvotná reakcia bola prekvapivá, no neskôr sa mu tento nápad zapáčil, čoho dôkazom je aj fakt, že okamžite na mieste zostavil tím, ktorý dostal za úlohu výstavbu a prípravu tohto Apple Store.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here