Na Slovensku sa už dlhšiu dobu špekulovalo o spustení novej služby eSIM, ktorá bude v budúcnosti náhradou fyzických SIM kariet. Orange dnes ako prvý operátor na našom území, spustil túto funkciu. 

Téma eSIM sa začala aktívnejšie riešiť po príchode nových Apple iPhone, ktoré samozrejme túto technologickú novinku podporujú. Zaujímavosťou však je, že okrem telefónov túto funkciu podporujú aj iné SMART zariadenia, ako napríklad inteligentné hodinky alebo tablety. Spoločnosť Orange svoju novinku predstavila s podporou zatiaľ len pre inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch vo verzii 46mm.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Operátor ďalej aj uviedol spôsob aktivácie takejto SIM karty, ktoré funguje online a každý užívateľ má prvé vytvorenie svojho profilu zdarma, pričom párovanie prebehne v súčinnosti so smartfónom.

K aktivácii takejto eSIM potrebuje bežný zákazník len zariadenie podporujúce túto technológiu a vytvorený eSIM profil, ktorý v podstate reprezentuje váš paušál (zvolený program u operátora). Svoj nový eSim profil získate vo forme QR kódu, ktorý už následne len naskenujete do vášho SMART zariadenia.

zdroj: YouTube.com

Novinka eSIM je v podstate náhradou klasickej fyzickej SIM karty, ktorú už dlhé roky poznáme. Samotný čip je dnes už zabudovaný do základnej dosky zariadenia a umožňuje užívateľovi vytvorenie virtuálnych profilov a následné využívanie služby od operátora.

 

 

Komentáre