iPhone 11 Pro si užíva posledné momenty na výslní! Čoskoro ho totiž na rebríčku technologických noviniek uvedených na trh pod značkou Apple predbehne najnovší model, iPhone 12 Pro. Aj napriek situácii aká momentálne prevláda vo svete Apple nelení a šušká sa, že na trhu by sme túto novinku mali nájsť už o pár mesiacov. Kedy presne to bude a na čo všetko sa môžeme tentokrát tešiť?

Nový iPhone 12 Pro a jeho vizuál
Zdroj: svetapple.sk

Milovníkov nahryznutého jablka poteší v prvom rade nový dizajn, ktorý sa bude niesť v znamení nenápadných zmien, uvádza portál svetaple.sk. Obe verzie iPhonu 12 Pro sa budú môcť pochváliť väčším displejom, ktorých rozmery budú mať 6,1″ a 6,7″. Zmenu bude tiež predstavovať zadný fotoaparát so špeciálnym LiDAR skenerom, s ktorým sme sa stretli už pri novom iPade Pro 2020. V neposlednom rade to budú štyri farebné varianty, z ktorých si budete mať možnosť vybrať. Po obvode bude telefón chránený rámom z nehrdzavejúcej ocele, no na klasické oblé hrany môžeme po šiestich rokoch zabudnúť. iPhone 12 Pro začína začína novú generáciu smartfónov pekne zostra, čo si budeme môcť všimnúť práve na ostrejších črtách telefónu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Nový iPhone 12 Pro a jeho vizuál
Zdroj: svetapple.sk

Asi najdôležitejším faktorom pri kúpe smartfónu je jeho výkonnosť. V tomto smere sa Apple rozhodol staviť na procesor, ktorého výkonnosť strčí do vrecka aj konkurenciu. Nová vlajková loď sa bude môcť pochváliť vysokým výkonom, nižšou prevádzkovou teplotou a menšou energickou náročnosťou práve vďaka výkonnému čipu A14 Bionic. Jedinečnosť tohto čipu spočíva v tom, že ako prvý ARM čip na svete by mal dosiahnuť frekvenciu až 3,1GHz! 

Nový iPhone 12 Pro a jeho vizuál
Zdroj: svetapple.sk

Okrem výkonnosti je tu aj skvelá kapacita operačnej pamäte, ktorá by mala dosahovať až 6 GB, čo je v porovnaní so súčasnými 4 GB naozaj veľké lákadlo pre zákazníkov. Nesmie vám uniknúť ani informácia o tom, že tento model by mal mať širokouhlý objektív pripravený snímať zábery v rozlíšení 64 MPx. Teleobjektív by mal dosahovať rozlíšenie až 24 MPx a prekvapiť 5x optickým zoomom. Informácie týkajúce sa fotoaparátov završuje ultraširokouhlý objektív, ktorého rozlíšenie však zostane bez zmeny – tešiť sa môžete na starých známych 12 MPx a 120° zorné pole.

Vizuál technologickej novinky od Apple
Zdroj: svetapple.sk

iPhone 12 Pro, ktorý by mal byť uvedený na trh v septembri 2020, sa blysne technologickou novinkou, ktorej môžeme hovoriť aj LiDAR skener, ktorý dokáže snímaný priestor súčasne premieňať do 3D vizualizácie v mobile. Na tablete ho ocenia predovšetkým umelecké duše pracujúce v kreatívnom priemysle, konkrétne dizajnéri či architekti. Pochvaľovať si ho však budete aj pri fotoaparáte, kde bude pomáhať pri dodatočnom zaostrení fotografií a AR hrách. My už sa rozhodne nevieme dočkať septembra, a vy?

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here