Po tom, ako sa nedávno prevalila kauza týkajúca sa nedostatočnej bezpečnosti sociálnej siete Facebook tu máme opäť bezpečnostné riziko z oblasti technológií. O jeho odhalenie sa postarala spoločnosť Google, ktorá prišla s tvrdením, že obľúbené iPhony sú v tichosti napádané hackermi už niekoľko rokov. Tí na získanie dát používali webstránky, z ktorých sa do mobilného telefónu užívateľa dostal škodlivý softwér.

Zdroj: pixabay.com

O tento objav sa postarali bezpečnostní analytici spoločnosti Google, ktorí tvrdia, že zber dát, videí, kontaktov, fotografií a GPS dát hackeri takouto formou získavali už dobré 2 roky, ak nie viac. Užívateľ zariadenia pritom o ničom netušil a mal pocit  (falošného) bezpečia. Na hackerský útok využívali web stránky obsahujúce malvér, ktorý sa po vstupe na stránku nainštaloval do iPhonu a začal zbierať informácie o užívateľovi. Podľa analytikov sa na takéto weby týždenne dostávali tisíce ľudí…

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pixabay.com

Bezpečnostný analytik spoločnosti Google, Ian Beer, povedal, že ide o veľmi veľké množstvo nazbieraných dát z iPhonov, čo sa hackerom podarilo za (minimálne) dva roky nazbierať. Softwér, ktorý sa po návšteve stránky nainštaloval do mobilu, bol schopný každú minútu prenášať dáta na externý server. Hackeri preskúmali „diery v systéme“ Apple, cez ktoré pohodlne prenikli až do jednotlivých zariadení. Najviac bezpečnostných rizík pre užívateľovo bezpečie Google našiel v prehliadači Safari, no hackerom nerobilo najmenší problém nabúrať sa ani do operačných systémov iOS 10 – iOS 12.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here