Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Niektorí z nás si možno povzdychnú: „Konečne, už bol najvyšší čas“. Môžme sa zamyslieť nad tým, že ponúkať v dnešnej dobe 16 GB voľného priestoru v smartfóne je naozaj málo a doslova odvážne. Patrilo by sa posunúť vpred.

Keď sa zamyslíme ešte raz a hlbšie, firma Apple asi vie, prečo doteraz neupustila od stiahnutia 16 GB iPhonu z predaja. Niektorí zákazníci sú s touto veľkosťou spokojní aj keď tí viac technicky zdatní, ktorím aplikácie alebo fotky nároky na pamäť zvyšujú a príchodom 4K kamery bude 16 GB skutočne málo.

Zaujmavosťou je, že súčasná topka iPhone 6s neponúka 32 GB kapacitu pamäte ale zákazníci si musia priplatiť automaticky za väčšiu pamäť a to 64 GB.

Môžme tešiť na rovnaké verzie ako doteraz až na to že základná pamäť iPhonu nebude 16 GB ale 32 GB.

V kulároch spoločnosti sa hovorí aj o zväčšenie priestoru až na 256 GB. Verzie v predaji by mohli teda vyzerať nasledovne 32-128 a 256 GB.

Musíme však podotknúť, že správa nie je oficiálne potvrdená ide o zaujmavosť, ktorá sa preháňa po kalifornskej fabrike ale môžme jej prikladať určitú dôveru, keďže technici z IHS Technology, nie sú v tomto odbore žiadnym nováčikom. Práve oni boli prví, ktorí oznamili celému svetu, že kalifornská spoločnosť Apple predstaví v roku 2016 4-palcový iPhone Special Edition.

Komentáre