Teraz to už vieme s určitosťou povedať na základe oficiálneho predstavenia nového smartfónu kórejskou spoločnosťou na Mobile World Congress 2016. Doposiaľ však ešte nebola predstavená verzia S7 Edge+, podľa dostupných informácií je to však len otázkou času. Tak či onak, poďme obrátiť svoju pozornosť na dvojicu mobilných telefónov, ktoré už boli oficiálne predstavené. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o S7 a S7 Edge.

Aj keď tieto dva nové mobilné telefóny zdieľajú dizajnové línie a patria do rovnakej „rodiny“, tohtoročné modely sú rôzne veľké. Samsung Galaxy S7, rovnako ako S6,           je 5,1-palcový telefón, zatiaľ čo Galaxy S7 edge má za sebou skok do 5,5 palcov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

phpxaprow

V prípade S7, došlo k zakriveniu telefónu zo zadnej strany, čo podľa nášho názoru spôsobí, že telefón sa bude omnoho lepšie držať v ruke, a bude sa  ním dať jednou rukou lepšie manipulovať. Galaxy sa bude predávať v dvoch pamäťových verziách, 32GB a 64G, avšak Samsung znovu zaviedol možnosť rozšíriť svoju pamäť za pomoci microSD karty.

Obe verzie smartfónu sú vode odolné a prachu odolné. Čo sa rozmerov týka, Galaxy S7 má 142.4 x 69.6 x 7.9mm a váži 152g. Galaxy S7 edge má 150.9 x 72.6 x 7.7mm a váži 157g.

phpu9j2pw

V oboch verziách môžeme nájsť Super AMOLED displej s rovnakým rozlíšením ako u predchádzajúcich modelov 2560 x 1440. CPU novej generácie telefónov by oproti staršej generácii malo byť rýchlejšie o 34% a GPU až o 64%.

Čo sa týka výdrže batérie, telefóny dostali rozdielne batérie v závislosti na veľkosti displeja.  V Samsungu Galaxy S7 sa nachádza 3,000mAh batéria, zatiaľ čo v Galaxy S7 edge sa nachádza 3,600mAh batéria. Zadná kamera v oboch prípadoch má 12 megapixelov a predná „selfie“ kamera má 5 megapixelov. Novinkou je však funkcia „DUAL SENSOR“, čo má za následok, že telefón si dokáže poradiť aj s nízkou úrovňou svetla a vytvoriť tak ešte lepšie a kvalitnejšie snímky.

phpmrohxq

Komentáre