Podľa najnovších reportov zo stránky Financial Times, Apple údajne pracuje na novom headseate s virtuálnou realitou. Samotný Tim Cook sa na otázku či verí, že by sa virtuálne headsety mohli stať masovou záležitosťou vyjadril, že ich považuje za „veľmi cool“ v prípade že sú spojené so zaujímavými aplikáciami.

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Stovky nových zamestnancov údajne pracujú na novom super tajnom projekte ktorý by mal objavovať široké možnosti a využitia virtuálnej reality pre konečného zákazníka. Nasvedčuje tomu aj fakt, že apple doslova prebral expertov z tejto oblasti od Microsoftu, Lytra, Oculusu a Googlu.

 

 

Apple taktiež nemálo investoval do odkúpenia startopov zauberajúcich sa touto tématikou, pričom odkúpil spoločnosti ako Metaio, Faceshift, Emotient a Flyby Media, ktoré vlastnili nové a inovatívne patenty v yužiteľné práve v oblasti rozšírenej a virtúalnej reality.

Akokoľvek je však ale veľmi nepravdepodobné že by Apple predstavil svôj predajný virtuálny headseat v najbližšej dobe.

oculus-rift-consumer-edition

 

 

Čo si myslíte Vy ? Dočkáme sa sa od Apple virtuálneho headseatu, alebo sa jedná iba o výskum projektu, ktorý ako mnohé nikdy neuvidí svetlo sveta ?

 

 

Komentáre