Kalifornská spoločnosť Apple je známa aj tým, že sa celosvetovo zapája do rôznych projektov. Jedným z takýchto projektov je aj film venovaný sonde JUNO. Film s názvom Visions of Harmony, bude dostupný na iTunes a taktiež aj na Apple Music zadarmo. Spoločnosť Apple okomentovala svoju spoluprácu so spoločnosťou NASA ako prostriedok, ktorým chcú ľudom sprostredkovať niečo nové o vesmíre, prostredníctvom vedy, hudby a techniky.

528777main_pia13746-43_full

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Sonda Juno bola vyslaná k Jupiteru v roku 2011 a svoj cieľ dosiahne už o niekoľko dní, 4. júla 2016. Jej hlavná úloha je priniesť fotografie, ktoré by pomohli NASA dozvedieť sa viac o Jupiteri a taktiež zistiť, či a ako Jupiter ovplyvnil vývoj planéty Zem.

Samotný film bude dlhý 9 minút a budú sa v ňom nachádzať rozhovory so Scottom Boltonom, hlavným výskumníkom spoločnosti NASA a taktiež aj živé vystúpenia napríklad aj Corinne Bailey Rae. 

Aby Apple dostal tento projekt do popredia, vyhradil jemu a aj hudbe v ňom použitej oddelenie na Apple Music s názvom Destinácia: Jupiter.

Tu si môžete film pozrieť a taktiež aj prehrať všetky skladby v ňom použité. Film je v Anglickom jazyku. Priebežne aktualizované sú aj nové fotky a informácie o sonde a o tom, ako dosiahne svoj cieľ.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here