Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Koncom januára 2019 český premiér Andrej Babiš absolvoval stretnutie s Timom Cookom, výkonným riaditeľom svetovo známej spoločnosti Apple Inc. Babiš pri stretnutí navrhol firme Apple, aby v Prahe vybudovala jeden zo svojich Apple store, a bol pevne odhodlaný urobiť pre to všetko. Po takmer 7 mesiacoch od stretnutia sa udiali malé zmeny a Apple naozaj podniká prvé kroky k pôsobeniu v Prahe, no nie je to tak, ako si Andrej Babiš predstavoval a zatiaľ sa žiadny Apple store nechystá. Aj napriek tomu sa však na pražskom „Václaváku“ niečo chystá.

Andrej Babiš s hrdosťou prehlásil, že Tim Cook sa po ich stretnutí začal venovať skladaniu koordinačného tímu, ktorý bude mať na starosti vznik pražského Apple store. Práca tohto tímu však spočíva v analýze trhu a zisťovaní, či by sa oplatilo v danom meste Apple store budovať alebo nie. Inak povedané, koordinačný tím len robí prieskum terénu, nič nebuduje. Rovnaké tímy možno pracujú aj v iných českých mestách, takže s otvorením prestížneho technologického centra v Prahe to zatiaľ uviazlo na mŕtvom bode. Apple však predsa len do priestorov v centre Stovežatej investovalo nemalú sumu. Ako ich teda chce využiť?

Zdroj: pixabay.com

Známa značka si totiž prenajala priestory v rozlohe 5 000 metrov štvorcových v budove Flow Building, ktorá vzniká na rohu Václavského námestia a Opletalovej ulice. Supermoderná budova, ktorá vzbudzuje záujem českých médií i medzinárodných firiem sa síce nestane domovom novej pobočky Apple, no poskytne priestory pre kancelárie pražského vývojového tímu Apple. A čo sa týka samotného pražského Apple store, tomu odborníci veľké šance na vznik nedávajú. Praha je síce nádherné a turistami preplnené mesto, no oveľa vyššie šance na Apple store má Poľsko, ktoré je pre túto značku strategicky lepšie umiestnené. Jeden však nikdy nevie, a možno časom Flow Builing nebude len miestom pre vývojárov Apple, ale aj navštevovanou pobočkou jednej z najvyhľadávanejších svetových značiek v oblasti technológií. To však ukáže len čas.

Komentáre