Všimli ste si, že po poslednom update, oficiálna facebook aplikácia na vašom iphone „žerie“ viac baterky ako iné aplikácie, prípadne jej dopad na baterku je väčší ako ste zažívali v minulosti? Ak áno, tak sa nebojte. Túto chybu vykazuje už veľké množstvo používateľov. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o chybu v kóde, ktorá spôsobuje, že aplikácia na pozadí využíva lokalizačné služby a push notifikácie v takej miere, akoby ste boli v aplikácií stále.
Facebook už chybu zaznamenal a prisľúbil že chybu opraví.

1241

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Redakcia Guardianu sa rozhodla pripraviť experiment, aby zistila, aký vplyv má aplikácia na baterku v porovnaní s facebookom otvorenom v klasickom internetovom prehliadači Safari. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a ukázalo sa, že používaním safari človek dokáže ušetriť až 15% v porovnaní s oficiálnou aplikáciou Facebooku.

Preto, ak máte ťažkosti s výdržou vášho telefónu , by sme doporučili aspoň do najbližšieho updatu obmedziť používanie oficiálnej facebook aplikácie, prípadne ju skúsiť nahradiť internetovým prehliadačom, prípadne inou neoficiálnou aplikáciou.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here