Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Všimli ste si, že po poslednom update, oficiálna facebook aplikácia na vašom iphone „žerie“ viac baterky ako iné aplikácie, prípadne jej dopad na baterku je väčší ako ste zažívali v minulosti? Ak áno, tak sa nebojte. Túto chybu vykazuje už veľké množstvo používateľov. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o chybu v kóde, ktorá spôsobuje, že aplikácia na pozadí využíva lokalizačné služby a push notifikácie v takej miere, akoby ste boli v aplikácií stále.
Facebook už chybu zaznamenal a prisľúbil že chybu opraví.

1241

Redakcia Guardianu sa rozhodla pripraviť experiment, aby zistila, aký vplyv má aplikácia na baterku v porovnaní s facebookom otvorenom v klasickom internetovom prehliadači Safari. Výsledky na seba nenechali dlho čakať a ukázalo sa, že používaním safari človek dokáže ušetriť až 15% v porovnaní s oficiálnou aplikáciou Facebooku.

Preto, ak máte ťažkosti s výdržou vášho telefónu , by sme doporučili aspoň do najbližšieho updatu obmedziť používanie oficiálnej facebook aplikácie, prípadne ju skúsiť nahradiť internetovým prehliadačom, prípadne inou neoficiálnou aplikáciou.

Komentáre