Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Aplikáciu FaceApp si za posledné dni stiahli tisícky ľudí po celom svete, či už známe osobnosti alebo normálni ľudia, a takmer všetci sa na sociálnych sieťach pochválili tým, ako by pravdepodobne mali vyzerať v starobe. 

S vlnou sťahovania aplikácie však viacerí ľudia začali riešiť aj to, či aplikácia nejakým spôsobom nezneužíva údaje užívateľov. Majitelia aplikácie sa pokúsili vysvetliť, ako aplikácia pracuje s obrázkami, ktoré sú do nej nahrané.

Zdroj: FaceApp

V sérii bodov sa venovali všetkým obavám a spôsobu, akým to celé funguje. Aj keď pripustili, že aplikácia robí fotografie, keď sú upravované, zdôraznili, že nie je možné žiadnym spôsobom získané údaje užívateľov zneužiť.

Na druhej strane sa však vôbec nevyjadrili o časti svojich zmluvných podmienok, ktoré spôsobili pravdepodobne najviac zdesenia. V tých totiž od používateľov žiadajú, aby súhlasili s tým, že sa vzdajú práv na akékoľvek obrázky, ktoré upravujú pomocou aplikácie.

FaceApp bol vyvinutý v Rusku, čo viedlo k tvorbe viacerých konšpiračných teórií o spôsobe, akým by aplikácia mohla zneužiť nahromadené údaje. Preto je dobré, dávať si na túto a jej podobným aplikáciám radšej pozor.

Komentáre