Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Celá suma v miliónoch dolárov sa dostane k osobe, ktorá dokáže heknúť jadro systému iOS, s nulovými kliknutiami od vlastníka iPhone. Ďalších 500 tisíc dolárov je k dispozícii pre výskumných pracovníkov, ktorí dokážu zorganizovať sieťový útok, ktorý si nevyžaduje žiadnu interakciu používateľa s telefónom. K dispozícii je tiež 50 percentný bonus pre hackerov, ktorí dokážu nájsť slabiny v novom operačnom systéme, zatiaľ čo sú stále v beta verzii, teda predtým, ako sa dostanú na verejnosť.

Zdroj: Unilad

Ponúkané odmeny sú najvyššími odmenami za chyby od významnej technologickej spoločnosti. Vedúci bezpečnostného inžinierstva spoločnosti Apple Ivan Krstić vysvetľuje, že “druhým najlepším dôvodom na získanie chyby je zistiť chybu, ktorá je v rukách používateľov, a rýchlo ju opraviť. Najlepším dôvodom číslo jedna je nájsť zraniteľnosť ešte skôr, ako sa dostane do rúk zákazníka.”

Zdroj: Unilad

Ďalej nezabudol dodať, že odmeny za chyby sa budú rozširovať aj na počítače Mac, watchOS a operačný systém Apple TV. Spoločnosť Apple sa rozhodla, že sa bude snažiť odhaliť a napraviť všetky technologické nedostatky v ich zariadeniach.

Komentáre