Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Spoločnosť Apple už dlhé roky patrí medzi tie najlepšie na trhu, a opäť to potvrdila na najdôležitejšej konferencii roka Apple event, kde predstavila svoje najväčšie novinky. Konferenciu bolo možné po prvýkrát sledovať naživo aj prostredníctvom YouTube. 

iPhone 11

Nový iPhone 11 je nástupcom iPhonu XR, bude mať dve kamery s vybudovaným optickým približovaním vďaka dvom šošovkám. Okrem väčšieho rozlíšenia zadnej a prednej kamery, všetky s rozlíšením 12 megapixelov, pribudla aj vylepšená funkcia nočného fotenia či možnosť širokouhlého fotografovania, čo vedie k jasnejším obrázkom s prirodzenými farbami a zníženým šumom. Obidva fotoaparáty spolupracujú na tom, aby umožnili fotografovanie v režime Portrét pre ľudí, domáce zvieratá či objekty. iPhone 11 sa začne predávať pomerne lacno, za 699 dolárov v šiestich farebných prevedeniach.

Zdroj: Apple.com
Zdroj: Apple.com

iPhone 11 Pro a Pro Max

iPhone 11 Pro a Pro Max budú dostupné v rovnakých veľkostiach ako iPhony XS a XS Max s 5,8-palcovým displejom a 6,5-palcovým displejom s jemnejším rozlíšením a podporou XHDR farieb, teraz už naplno využívajúce novú tmavú tému v iOS 13 pre mierne šetrenie energiou.

V nových smartfónoch vydrží batéria podľa slov Apple o 4-5 hodín dlhšie ako predtým. Nové iPhony Pro budú dostupné v štyroch farbách. Na zadnej strane telefónu sa nachádzajú tri 12-megapixelové šošovky, ktoré umožňujú štvornásobný optický zoom, prvé dva sú opticky stabilizované.  

Zdroj: Apple.com

V ich hornej časti ostal rozmerný výrez pre sériu kamier a senzorov využívaných technológiou Face ID. Apple odomykanie tvárou umožní využívať už aj v noci a pri platbe v obchodoch cez Apple Pay. Nové iPhony začne Apple predávať v piatok 13. septembra a doručovať 20. septembra. iPhone Pro sa začne predávať od 999 dolárov, iPhone Pro Max od 1099 dolárov.

Apple Watch Series 5

Pri predstavení nových Apple Watch v úvode spoločnosť spomenula skúsenosti viacerých používateľov, ktorým podľa ich slov v rôznych situáciách zachránili život. Na displeji hodiniek bude vždy viditeľný čas, čo nebolo doteraz možné, lebo displej po chvíľke zhasol. Pribudol aj vbudovaný kompas či možnosť núdzového volania kdekoľvek na svete. Piata generácia Apple Watch bude začínať na cene od 399 dolárov. Avšak predošlé generácie sa budú i naďalej predávať.

Zdroj: Apple.com

Nové iPady

Spoločnosť ďalej predstavila siedmu generáciu klasických tabletov iPad, ktoré už budú obsahovať nový operačný systém iOS upravený pre zariadenia – iPadOS. Klasický iPad bude začínať na 329 amerických dolároch, s rýchlejším čipom a displejom s 10,2-palcovým displejom.

Zdroj: Apple.com

Apple TV+

Apple TV+ je streamovacia služba od Apple, kde budú originálne seriály a filmy. Spustená bude 1. novembra s prvými snímkami a každý mesiac budú pribúdať nové. Zaujímavosťou je aj to, že dostupné bude aj offline sledovanie. Mesačný poplatok predplatného bude 4,99 amerických dolárov a pri kúpe nového zariadenia od Apple dostanú zákazníci ročné predplatné zadarmo.

Pozrite si krátke video z Apple event:

Komentáre