Spoločnosť Facebook začína bojovať s dezinformáciami šírenými na Slovensku a v Českej Republike novým fact-checkingovým programom. Podľa vyjadrenú TASR bude nový program vyhodnocovať jednotlivé správy, ktoré sa dajú následne označiť za nepravdivé.

Správy, ktoré tento program vyhodnotí ako klamlivé alebo nepravdivé budú následne na nástenke zobrazené nižšie, čím by sa malo obmedziť ich ďalšie šírenie. Nepravdivé správy a informácie budú označené a užívatelia budú v prípade ich zobrazenie na nej aj upozornení. Svoju novinku implementuje spoločnosť Facebook v spolupráci s agentúrou AFP (Agence France-Presse).

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Máme radosť, že môžeme v spolupráci s AFP spustiť náš ‘fact-checkingový’ program na Slovensku a v Českej republike. Boj s nepravdivými správami je záväzok, ku ktorému pristupujeme veľmi vážne, a preto neustále pracujeme na nových spôsoboch, ako zabrániť šíreniu dezinformácií na našej platforme,“ vyhlásil Strategic Partner Development Manager pre Európu, Blízky východ a Afriku vo Facebooku Guido Buelow.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here