Spoločnosť Facebook dnes predstavila svetu svoje nové zariadenie. Volá sa Portal a je to zariadenie slúžiace na komunikáciu. Jeho myšlienka je jednoduchá. Facebook chce aby ich nové zariadenie dokázalo spájať viacej členov súčasne, napríklad rodinu, priateľov alebo pracovný kolektív prostredníctvom videochatu. Predstavené boli dve verzie. Prvá, Portal má 10“displej, druhá Portal+ má väčší, až 15“ displej. Obe zariadenia môžete používať v orientácii ako na šírku, tak aj na výšku. Samozrejmosťou oboch zariadení je aj Alexa, tá ma na starosti inteligentnú kameru a zvuk. 

zdroj: Facebook

Intelgentná kamera má za úlohu neustále smerovať kameru priamo na vašu osobu. To v praxi znamená, že pokiaľ sa pri videohovore budete prechádzať po miestnosti, kamera vás bude vždy zameriavať. Je schopná sa za vami otáčať, približovať obraz a neustále vás sledovať. Inteligentné spracovanie zvuku zasa bude mať na starosti kvalitnú zvuk a elimináciu okolitého šumu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Facebook

Na použitie oboch zariadení je nutný Facebook Messenger, ale dôležité je, že budete môcť cez Portal telefonovať aj keď ho nebude vlastniť druhá strana. Portal bude podporovať skupinové hovory až do 7 ľudí. Celé zariadenie sa dá vďaka umelej inteligencii ovládať hlasovo. Cenovo by sa mal klasický Portal pohybovať na úrovni $199 a väčší Portal+ $349.

 

 

Komentáre